OKO Blog

Opis produktów do laminacji OKO Lamination

W ciągu ostatnich 10 lat zabiegi mające na celu estetykę wyglądu dopiero  nabierają popularności na całym świecie. Naturalne, podkręcone, uniesione rzęsy w połączeniu z pięknymi gęstymi brwiami – podkreślą spojrzenie i pozwolą Ci wyglądać nieskazitelnie bez makijażu.

Zabieg laminacji rzęs to fizyczna zmiana kształtu rzęs. Jest to innowacyjny zabieg, który optycznie wydłuża i pogrubia rzęsy, zapewnia niezbędne ugięcie od uniesienia rosnących w dół rzęs (konieczny zabieg przy dwurzędowości lub trzyrzędowości rzęs) do dekoracyjnego skutecznego liftingu.
Analogicznie do laminacji rzęs, długotrwała stylizacja brwi to zmiana struktury włosów brwi i utrwalenie ich we właściwym kierunku.

Bardzo ważne jest, aby wybierać skuteczne, wysokiej jakości preparaty do laminacji rzęs i długotrwałej stylizacji brwi. Dzisiaj  omówimy nowość od ukraińskiego producenta OkO.

Produkty do laminacji firmy OKO są zaprojektowane przez stylistów  dla stylistów i produkowane zgodnie ze wszystkimi Europejskimi standardami w fabryce w Mediolanie.
Produkty OKO posiadają formułę Wegańską – produkty nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.
Składniki są wykonane w formacie saszetek, co pozwala stylistce  mieć 100% pewność, że produkt jest stabilny i będzie działał zgodnie z deklaracją producenta.

Produkty EYE posiadają wegańską formułę, w formie saszetki, dzięki czemu mistrz może mieć pewność, że produkt jest stabilny i będzie działać


Przegląd produktów do laminowania OKO


Składnik nr 1 OKO LIFT ma środowisko alkaliczne i odpowiada za rozerwanie mostków dwusiarczkowych, ma pH 8,9-9,6. Preparat rozluźnia strukturę włosa, dzięki czemu aktywne składniki łatwo wnikają do wnętrza. Składnik  można stosować z folią lub bez. Pod folią reakcja jest szybsza, pomaga radzić sobie z kręconymi włosami, układać je we właściwym kierunku.
Jeśli używasz produktu do długotrwałej stylizacji brwi, wchodzi on w kontakt ze skórą. W takim przypadku po nałożeniu 1 składnika może pojawić się lekkie zaczerwienienie z powodu działania alkaliów na Ph skóry. Nie powinieneś się tego bać. Ważne jest, aby nie trzymać  składnik   dłużej niż jest to wskazane i dbać o skórę ze względu na wszelkie przeciwwskazania.
Jednej saszetki  produktu  nr 1 wystarcza na 4-5 zabiegów laminacji rzęs lub 3-4 zabiegi  długotrwałej stylizacji brwi. Dzięki swojej gęstej konsystencji produkt jest bardzo ekonomiczny.

Składnik nr 2 OKO FIX & VOLUME - kwaśny, ma pH 2,4-2,6. Składnik nr 2 neutralizuje działanie pierwszego składnika, odbudowuje w nowym ułożeniu mostki dwusiarczkowe, włosy na oczach stają się mocniejsze i bardziej elastyczne, utrwala pożądany kształt. Produkt ma wygodną w pracy teksturę, umożliwiającą układanie  zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej.
Jednej saszetki składnika nr 2 wystarcza na 5-6 zabiegów laminacji rzęs i 4-5 zabiegów długotrwałej stylizacji brwi.

Składnik nr 3 OKO RECOVERY&CARE to końcowy etap laminacji rzęs lub brwi, jego zadaniem jest wygładzenie warstwy naskórka i nadanie włosom zdrowego połysku. To ważny etap w odbudowie rzęs i brwi. Składnik ma pH 6,5-7.
OKO recovery&care występuje w postaci tzw. BOTOXU, jest to najbardziej udoskonalona i innowacyjna formuła pielęgnacyjna, która maksymalnie odżywia rzęsy, pielęgnuje włosy i skórę, wygładza włosy, nadaje naturalny połysk, ma małą masę cząsteczkową, co pozwala na to wniknąć w strukturę, aby poprawić jakość włosów, ale nie obciążając ich, normalizuje pH. Preparat zawiera witaminę B5.
Produkt ma podwójne działanie, oprócz swojego głównego zadania, w pełni zastępuje dodatkowy etap Botoxu. Po zabiegu nie jest już wymagana dodatkowa pielęgnacja, co oszczędza czas. A czas to pieniądz, czyli uzyskujemy podwójne oszczędności.
Jednej saszetki składnika nr 3 wystarcza na 9-10 zabiegów.

Środki do laminacji OKO, Krok 1 Lift, Krok 2 Fix&Volume, Krok 3 Recovery&Care


Sposób użycia produktów do laminacji OKO:


 1. Przed rozpoczęciem zabiegu ważna jest prawidłowa ocena struktury i kondycji włosów. Włosy mogą być porowate, średnio porowate lub bardzo porowate. Od tego będzie zależeć czas ekspozycji środków na włosach. 
 2. Usuń pozostałości makijażu klientki wodą micelarną lub płynem do demakijażu oczu.
 3. Odtłuść rzęsy/brwi dowolnym szamponem pieniącym się lub roztworem soli fizjologicznej.
 4. Nałóż №1 OkO LIFT na rzęsy/brwi za pomocą syntetycznego pędzelka lub microbrusha. W przypadku laminacji rzęs środek należy nałożyć w miejsce zagięcia wałka (najbardziej wypukła część). Rozprowadź produkt równomiernie niegęstą warstwą na włosach, starając się jak najmniej kontaktować ze skórą.  Można stosować pod folią lub bez.  Czas utrzymywania od 6 do 13 minut (patrz tabliczka “Czas ekspozycji składników”). Maksymalny czas ekspozycji składników nie powinien przekraczać czasu ekspozycji dla wybranej grupy włosów. Sprawdzanie stanu włosów co 3-4 minuty. Włosy powinny wchłonąć składniki i stać się bardziej posłuszne. Po upływie czasu ekspozycji ostrożnie usunąć środek suchym wacikiem.
 5. Nałożyć i dokładnie rozprowadzić składnik nr 2 OKO FIX. Wspomóż układanie rzęs w pożądanym kierunku brwi. Można stosować pod folią lub bez. Czas ekspozycji kompozycji nr 2 wynosi od 5 do 12 minut (patrz tabliczka). Po czasie ekspozycji usunąć środek suchym wacikiem. Etap utrwalania odpowiada za przywrócenie wiązań we włosach. Nie można skrócić czasu ekspozycji składnika  nr 2.
 6. Po ekspozycji  produktu nr 2 i  przed zastosowaniem produktu nr 3 można wykonać korektę brwi i koloryzację brwi lub rzęs.
 7. Nałóż produkt nr 3 na rzęsy/brwi. Trzeci etap nie wymaga zmywania i pozostaje na włosach.

Czas ekspozycji składników  do laminacji rzęs i brwi
Domowa pielęgnacja rzęs i brwi po laminowaniu


Pielęgnacja po laminowaniu rzęs i po długotrwałej stylizacji brwi to ważny krok, o którym często się zapomina. Składnik nr 3 OKO CARE tworzy warstwę ochronną  na rzęsach, ale jest on niszczony zwykłymi domowymi środkami Twojej klientki. Okazuje się, że gdy klient wraca do domu i dalej żyje swoim zwykłym życiem (używa wody micelarnej, myje twarz itd.), warstwa ulega zniszczeniu i efekt laminacji przestaje być tak oszałamiający.

Ważne jest, aby klientowi polecić do użytku domowego produkt regeneracyjny, który pomoże chronić włosy i będzie miał działanie odbudowujące i pielęgnacyjne.
Polecamy do sprzedaży kompozycję nr 3 OKO. Zaprojektowany zgodnie z pracą magazynów nr 1 i nr 2, jest idealnym narzędziem do pielęgnacji domowej. Jest dość łatwy w użyciu, ma gęstą konsystencję, która nie pozwala na spływanie produktu do oczu i  dyskomfort. Format saszetki pozwala na zakup produktu w bardzo korzystnej cenie i wystarcza klientowi na cały miesiąc aż do kolejnej wizyty u stylistki.

Domowa pielęgnacja rzęs i brwi po laminowaniu


Szczegóły wykorzystania produktów do laminacji OKO:

 1. Produkty do laminacji rzęs i brwi są przeznaczone wyłącznie do użytku profesjonalnego;
 2. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pracy z składnikami;
 3. Wykonuj pracę ze składnikami  w odpowiednich rękawiczkach. Dzięki temu zabieg będzie bezpieczny i higieniczny;
 4. Nie stosować na podrażnioną lub zranioną skórę lub w jej pobliżu;
 5. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć wodą. nie pozwól, aby produkt dostał się do środka;
 6. Trzymaj produkty poza zasięgiem dzieci;
 7. Pracuj z produktem w dobrze wentylowanym pomieszczeniu;
 8. Nie stosować po rozjaśnieniu brwi i nie rozjaśniać po laminowaniu;
 9. Alergia. Niektórzy klienci mogą odczuwać reakcję alergiczną po kontakcie ze skórą. Może objawiać się zaczerwienieniem skóry, stanem zapalnym, wysypką i innymi reakcjami. W takim przypadku powinieneś skonsultować się z lekarzem.  Zaleca się wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed zabiegiem.
 10. Funkcje przechowywania i utylizacji. Po użyciu dobrze zamknąć saszetkę, aby uniknąć kontaktu z powietrzem. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, unikać bezpośredniego światła słonecznego. Wyrzucić saszetkę tylko całkowicie pustą. Utylizować zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju.